O nás …

Společně cestujeme již tři roky, a rok 2020 nebude jiný.

Tento cestovatelský blog jsme založili i proto, že se s Vámi o tyto sny chceme podělit.

Těšíme se, že Vám budeme moci něco doporučit i dát inspiraci. Uvidíte s námi místa, která navštívíme. 

Samozřejmě nezůstane jen u psaní, vše podpoříme fotkami, videi a jelikož teď  vlastníme i drona, tak i záběry z vyšší perspektivy. 🙂

IMG_1450111

Naše první setkání bylo na hodinách salsy na podzim v roce 2016.

Sedli jsme si nejen jako taneční partneři, ale po pár měsících oťukávání, už i jako partneři.

Prachovské skály na jaře roku 2017, byl náš první společný výlet. Bylo to nesmělé a jako bychom se testovali kolik kdo z nás vydrží.. Pak už jsme si troufli i na delší víkendové výlety po Čechách a kupodivu nám to krásně klapalo.

V létě jsme již zvesela cestovali po Evropě..

Italská Neapol a s ní pozoruhodné Pompeje a dosud činná sopka Vesuv, pak francouzské Toulouse, Carcassonne a prvních pár společných dní u moře na jihovýchodním pobřeží Francie.
Sotva jsme stačili přebalit batohy a už jsme letěli směr Sardinie, projeli jsme jí od severu k jihu i od západu k východu. Ne nadarmo se jí říká perla Středomoří.
Léto v Česku jsme trávili plánováním a i menšími výlety po Čechách. Koněpruské jeskyně, Hřensko, hrad Kost, Orlík, výlet parníkem na Slapskou přehradu, Vinobraní na Máchovo jezeře, Valtické putování za vínem, Adršpašské skály…
V září jsme si zaletěli prodloužit léto na Sicílii. Nechyběl výstup na nejvyšší činnou evropskou sopku Etnu, „Údolí chrámů“ u města Agrigento, Messina, Syrakusy, Scala dei Turchi, dokonce jsme navštívili i vinařství..
Říjen a listopad byl ve znamení prodloužených víkendů. Víkend v Miláně, kam jsme si zaletěli jen tak na večeři, víkend ve Wroclawi, víkend v Bordeaux na svátek beaujolais a prodlouženým víkendem v Malaze jsme naše cestování pro rok 2017 ukončili.
Sotva jsme se přehoupli  do roku 2018 a už jsme oprašovali prach z našich baťůžků. Tentokrát jsme si troufli dál…
Vybrali jsme Thajsko a Malaisii, jen malý kousek s pár zastávkami.
Náš trip byl na trase: Praha-Dubai-Bangkok-Krabi-Railay-Ko Lanta-Langkawi-Singapur-Bangkok-Dubai-Praha. 
Vzali jsme si velký sousto, ale když nad tím tak přemýšlíme, všechno se událo tak hladce, že teď se naším prvopočátečním obavám smějeme. 🙂 
Začátek června pak trávíme po stopách muzikálu „Mama Mia“ na překrásném řeckém ostrově Skopelos
Konec června zase na „ostrově nikdy nekončící párty“ Ibize. 
V červenci jsme vyzkoušeli pohostinnost našich sousedů a vydali se na pár dní do Slovenského ráje. 
V září jsme si zaletěli prodloužit léto na pomyslný podpatek italské boty, do Bari
Prosinec jsme si zpestřili krásným relaxem na druhé straně Krkonoš u našich polských sousedů a rok jsme zakončili na pár dní v teple, ve svaté zemi – Izrael

Začátek roku 2019 jsme rozhýbali na zasněžených kopcích v polských Krkonoších, v únoru nás zase ukolébal rytmus reggae a krásných 10dní na rumové vlně na Jamajce. Sotva jsme se zotavili z časového posunu, už jsme balili baťůžky na druhý konec zeměkoule. Víkend na kolech v Amstru a pak hurá do ráje na Filipíny. V květnu Kypr, červenec u Balatonu, v srpnu úžasné jezero Attersee v Rakousku, v září jsme se toulali po Maltě a pak kolem Ohridského jezera v Makedonii, v říjnu jsme odpočívali na wellnessu v Harrachově, abychom nabrali sil na listopadový vinný výlet do Bordeaux

Je to docela pestrá paleta na jediný rok, co říkáte????

Zkusili jsme to sečíst a jen nalítáno ✈️ je to 54678km.
Víme, je to jen číslo, s námi to taky nic neudělalo.. Tak jsme to zkusili přepočítat.
Takže….. skoro jeden a půlkrát jsme obletěli zeměkouli, pak to může být skoro sedmina cesty na měsíc, nebo to také může být více jak 6x tam a zpět z Prahy na severní pól.

Takhle to už vypadá zajímavěji..

Je rok 2020 a kdo ví, kam nás tenhle rok zavede….

This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed. New posts will not be retrieved.

There may be an issue with the Instagram access token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

There may be an issue with the Instagram Access Token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.